Навчальний процес

У дитячому навчальному закладі створені сприятливі умови для особистісного становлення творчої самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності, розвитку в неї ціннісного ставлення до світу Природи, Культури, Людей, Самої Себе.

1 ПРОВІДНА ІДЕЯ ЗАКЛАДУ:

“ Розвиток творчих здібностей дітей засобами нетрадиційних методів зображувальної діяльності. ”
(З 2003-2004 н. р. до цього часу)

ТЕМА ДОСЛІДЖЕННЯ:
Використання нетрадиційних методів на заняттях із художньої праці, як засіб розвитку творчих здібностей  дошкільників.
ОБ‘ЄКТ  ДОСЛІДЖЕННЯ:
Процес розвитку здібностей дітей  дошкільного віку.
ПРЕДМЕТ ДОСЛІДЖЕННЯ:
впровадження нетрадиційних методів на заняттях із художньої праці, як засіб розвитку творчих здібностей у дітей  дошкільного віку.
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ:
Теоретично обгрунтувати та експериментально перевірити ефективність впливу впровадження нетрадиційних методів на заняттях із художньої праці на розвиток творчих здібностей у дітей  дошкільного віку.
 ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ:
Використання нетрадиційних методів на заняттях із художньої праці буде ефективно впливати на розвиток творчих здібностей у дітей  дошкільного віку за умов: n   врахування вихователем індивідуальних та вікових особливостей дітей; n   створення розвивально-предметного середовища, що стимулює ініціативність та самостійність дітей; n   створення емоційно-доброзичливої атмосфери у групі; регламентації впливу вихователя на діяльність дітей.

2 ПРОВІДНА ІДЕЯ ЗАКЛАДУ:

“ Використання ідей методики М. Монтессорі. ”
(З 2007-2008 н. р. до цього часу)
Середовище, як стимул розвитку
творчих здібностей дитини.
( Фребель )
ПРОВІДНА ІДЕЯ:
створити сприятливі умови для становлення у дошкільника компетентності в цій сфері життєдіяльності, формування екологічної культури, наукового світобачення та екологодоцільної поведінки.
МЕТА:
Дати дітям елементарні уявлення про навколишній їх світ, про поєднання двох субсфер:  “Природа планети Земля” та   “Природа космосу” .
АКТУАЛЬНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ:
Необхідність гармонійного та всебічного розвитку особистості дитини, яке здійснюється шляхом засвоєння соціального досвіду.
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ:
  • Підвищення мотивації навчання;
  • Творча співпраця вихователя та дитини;
  • Розвиток психічних процесів: уваги, мислення, пам’яті , уяви;
  • Поглиблений індивідуальний підхід до кожної дитини. (індивідуалізація навчально-виховного процесу)
  • Розвиток творчого підходу (криативного ставлення) дітей до виконання завдань.
УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ:
  • Створити на занятті розвивальне середовище, давши об’єкти для вивчення.
  • Навчити дитину самостійно знаходити відповіді на питання, не нав’язуючи свою відповідь. Давати йому право на помилки.
  •  Бути його координатором.
 ОСНОВНІ МЕТОДИ:
  •  Експеримент;
  •   Праця;
  •   Дидактичні ігри;
  • ТЗН.
3 ПРОВІДНА ІДЕЯ ЗАКЛАДУ:

“ Використання  інноваційних технологій в системі фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному  навчальному закладі ”
(З 2008-2009 н. р. до цього часу)

ТЕМА ДОСЛІДЖЕННЯ:
використання інноваційних технологій (боді-флекс, степ-аеробіка) на заняттях з фізичного виховання та в повсякденному житті дитини.
ПРЕДМЕТ ДОСЛІДЖЕННЯ:
розвиток координаційних здібностей та фізичних якостей дитини.
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ:
Дія вправ степ-аеробіки та бодіфлексу, на розвиток функцій вестибулярного аналізатору, який приймає участь в управлінні рухами.
Сприяння розвитку координаційних  здібностей та розвитку здібності до орієнтування у просторі, до утримання рівноваги, до диференціювання власних м’язових  зусиль.
Зацікавленість дітей на заняттях з фізичної культури, яка обумовлена новизною вправ. Під час проведення роботи  по впровадженню степ-аеробіки  з дітьми групи № 5 в дошкільному закладі  вихователь Нехришева Ольга Іванівна дійшла висновку, що чим більшим запасом рухів на координацію будуть володіти діти в дошкільному віці, тим успішніше вони будуть оволодівати новими формами рухової діяльності в подальшому, а також паралельно використовуючи в своїй роботі боді-флекс переконалась, щоце одна з ефективних методик для схуднення, корекції й підтяжки фігури, що є дуже важливим при роботі по запобіганню процесу ожиріння. Вона містить кілька вправ, які в комбінації з особливим діафрагмальним  диханням  допоможуть позбутися зайвих жирових відкладень, та попередять  їх розвиток.